[Wyzwanie] 60-dniowe wyzwanie (część 2)

Witajcie Chudzinki!

Przybywam do Was z II częścią naszego wyzwania. Mam nadzieję, że za Wami 12-naście fantastycznych dni. Wierzę, że zmobilizowałyście się do działania. Pamiętajcie, że każda zmiana wymaga czasu. Bądźcie dla siebie dobre. Dbajcie zarówno o swoje ciało, jak i umysł. Nigdzie się nie śpieszcie. Pośpiech to najgorszy doradca. Tylko spokój może nas uratować. Wiem, co mówię ;-)

Nic się samo nie zrobi, nic się samo nie wydarzy. Bądź systematyczna, a efekty przyjdą szybciej niż się tego spodziewasz. Zwracaj uwagę na to, co jesz. Zwracaj uwagę na etykiety. Wybieraj mniejsze zło. Nie daj się zwariować. Pamiętaj, że aby chudnąć trzeba jeść. Ćwicz – spaceruj, idź na wrotki, wybierz rower zamiast samochodu, uczestnicz w zajęciach fitness, biegaj, podnoś ciężary. Pracuj nad swoim ciałem. Stawiaj przed sobą cele. Nie poddawaj się. Zmierzaj do celu z uśmiechem na twarzy ;-). Wiesz, że jesteś bliżej spełnienia marzeń niż Ci, którzy siedzą na kanapie i nic nie robią? No właśnie! Do boju!

Mam nadzieję, że nadal trwasz ze mną w 60-dniowym wyzwaniu. Daj znać, jak Ci idzie. Co sprawia Ci największą trudność? Jak tam Twoje codzienne uzupełnianie zeszytu? Nawet jeśli coś poszło nie tak, jakbyś tego chciała – nie martw się! Nie przekreślaj swoich szans na zmianę tylko dlatego, że miałaś małe potknięcie. Działaj dalej, bez oglądania się za siebie.

Gotowa na kolejne dni wyzwania?

 

60-DNIOWE WYZWANIE

 

 • 13 dzień: Zobacz film, który zmotywuje Cię do działania i da pozytywnego kopa. Zobacz film, którego fabuła pokaże Ci, że niemożliwe nie istnieje (polecam: Eddie zwany Orłem, Niezłomny, The Walk. Sięgający chmur, Siła spokoju, Zwierzogród, Rocky)  + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 14 dzień: Zjedz na kolację kolorową sałatkę z dodatkiem ulubionych warzyw, oczywiście bez dodatku majonezu i innych, niezdrowych sosów! + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 15 dzień: Przygotuj na obiad danie, w którym wykorzystasz którąś z kasz, np. gryczaną, jaglaną, kuskus, jęczmienną. Kasza może stanowić dodatek do mięsa bądź być integralną częścią dania, np. możesz zrobić kotleciki z kaszy, zapiekankę itp. + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 16 dzień: Idź na 30 minutowy marszo-spacer. Niech będzie on żywiołowy, energiczny. Niech Twój oddech będzie szybszy niż zazwyczaj. Szybszy, ale niedławiący + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 17 dzień: Przygotuj na podwieczorek koktajl z ulubionych owoców lub warzyw. Pamiętaj, aby nie dosładzać go cukrem ani nie dodawać do niego tłustej śmietany (lepszym rozwiązaniem będzie jogurt naturalny i np. stevia) + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 18 dzień: Zapisz 5 rzeczy, które udały Ci się w życiu, z których jesteś cholernie dumna. Może masz wspaniałe dzieci? Cudownego męża? Dobrą pracę? Może wygrałaś jakiś konkurs? Może Twoje działania wypłynęły na czyjeś życie? Może jesteś dobrą kucharką? Wymień swoje dokonania w kajeciku + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 19 dzieńRozplanuj swoje treningi na najbliższy tydzień. Postaw przed sobą nowe ćwiczeniowe cele. Może wydłużysz trening o kilka minut? Może zmienisz trenerkę? Może zrobisz coś ponadto, co robiłaś dotychczas? Pamiętaj, że monotonia zabija. Baw się, raduj treningami + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 20 dzień: Wyciągnij z szafy ubranie, które odłożyłaś na półkę „ubiorę, kiedy schudnę„. Przymierz, sprawdź, ile Ci jeszcze brakuje, aby się dopiąć, aby przestało Ci się wrzynać w boczki. Następnie upierz je, wyprasuj i zrób z niego swój mały priorytet. Połóż je w widocznym miejscu bądź połóż na półkę z ubraniami, w których obecnie chodzisz. Już za jakiś czas ubranie będzie pasować, jak ulał ;-) + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6) 
 • 21 dzień: Przeanalizuj swój dzień i wypisz 3 dobre rzeczy, które Cię dziś zaskoczyły, spotkały + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 22 dzień: Wstań 15 minut wcześniej niż zazwyczaj i zrób poranne rozciąganie, poranny stretching (np. link) + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 23 dzień:  Wyśpij się! Nie siedź dziś do późna przed telewizorem bądź komputerem. Zaplanuj 8 godzinny sen. Wstań rześka i radosna następnego dnia. Wstań pełna wigoru i energii! Nie zapominaj, że sen to bardzo ważna czynność. Staraj się codziennie wysypiać. Nie tylko dziś + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 24 dzień: Napisz, zadzwoń do kogoś, z kim dawno nie rozmawiałaś. Może już dawno chciałaś przełamać lody? Może już dawno chciałaś odnowić stare znajomości? Zrób to dzisiaj. Nie pożałujesz! + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 25 dzień: Spędź dzień bez Internetu! Wyloguj się, bądź offline. To dzień, w którym nie będziesz bezsensownie przeglądać Facebooka ani innych portali społecznościowych. To dzień dla Ciebie i Twoich bliskich + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)
 • 26 dzieńRozplanuj swoje treningi na najbliższy tydzień. Postaw przed sobą nowe ćwiczeniowe cele. Może wydłużysz trening o kilka minut? Może zmienisz trenerkę? Może zrobisz coś ponadto, co robiłaś dotychczas? Pamiętaj, że monotonia zabija. Baw się, raduj treningami + zapisz swoje dzienne dokonania (patrz punkt 6)

Powodzenia Kochane!  Aaaa i pamiętaj, że możesz wymieniać poszczególne wyzwania jeśli nie możesz ich dopasować pod swój dzienny harmonogram. Wymieniaj, baw się.


Grubaska.

Dodaj komentarz